Меню
Меню
Меню

ЛОТОК ПЕРФОРОВАННИЙ (МЕТАЛЕВИЙ, ОЦИНКОВАНИЙ) ДЛЯ ПРОКЛАДКИ КАБЕЛЮ. ОГЛЯД. ПОРІВНЯННЯ. ОПИС. ЦІНА.

Пропонуємо Вам огляд кабельних лотків і систем кріплення.

Кабельні лотки є відмінним рішенням для створення і прокладки магістральних кабелів з великим несучим навантаженням при досить великій відстані між несучими елементами. Попросту кажучи: призначення металевих лотків – постійно утримувати і захищати кабель.

Ціна на оцинкованний перфорованний лоток

Виробник перфорованого лотка

Ціна за 1 метр лотка з ПДВ

Флексел (Flexel) – Турція 50 х 100 мм84,90 грн
КОПОС (KOPOS) – Чехія 42 х 100 мм109,45 грн
ДКС (DKC) – Україна 50 х 100 мм70,45 грн
СКаТ (SCaT) – Україна 50 х 100 мм76,45 грн
ОБО Беттерманн (OBO Bettermann) – Німеччина 60 x 150 мм

Перфорований кабельний лоток українського виробництва

Останнім часом особливої популярності набули кабельні лотки українського виробництва. Крім “Скат” на українському ринку представлені ще одні виробники кабельних лотків – “Харківське виробниче об’єднання”.
Ціна лотків українського виробництва залежить тільки від цін на метал, і, відповідно енергоресурси, що в даній ситуації є оптимальним рішенням для побудови недорогих кабельних трас.

З особливостей лотків, можна зазначити наступне: на стінках і в кутах на дні лотків є додаткові ребра жорсткості, поперечні отвори по дну лотка з формуванням на товщину металу, також збільшують жорсткість лотка. Форма замку виконана таким чином, що його кромка повністю завальцована всередину, що виключає можливість пошкодження кабелю об гострі краї і задирки під час монтажу.

Продукція з системи кабельних лотків виготовляється з листової і рулонної холоднокатаної сталі марки 08 ПС, яка оцинковується гарячим методом в агрегатах безперервного цинкування і відповідає виду кліматичного виконання «У» категорії розміщення «3».

Система кабельних лотків СТС складається: лотки перфоровані і без перфорації (суцільні), кришки до лотків, кути, з’єднувачі, розгалужувачі, а також систему кронштейнів і підвісів. Модельний ряд кабельних лотків вітчизняного виробництва хоч і поступається європейським аналогам, але достатній для забезпечення найбільш типових проектів з популярними типорозмірами лотка, і він приємно здивує своєю вартістю.

Перфорований металевий лоток КОПОС (KOPOS)

З жовтня 2009 року Чеський виробник електромонтажної продукції починає виробництво і поставку на Україну нової серії перфорованих кабельних лотків – Юпітер. Нова лінійка кабельних лотків охоплює всі типорозміри лотків для прокладки кабелю. На всі розміри існують і додаткові монтажні аксесуари: повороти, відводи, спуски і підйоми.

На лоток і аксесуари поставляються кришки. Лотки Юпітер мають наступні характеристики:

 • Висота: 35мм, 42мм, 50мм, 60мм, 80мм, 100мм и 110мм.
 • Ширина: от 50 мм до 600 мм
 • Сталь: 0,75мм, 1,00мм и 1,25мм.

Основні позиції підтримуються на складах в Україні.

Кабельний лоток КОПОС з іншим типом перфорації

Даний тип лотка є доступним за ціною. Але слід звернути увагу на вид перфорації. У металевих лотках знаходяться отвори 9х22 мм, якы необхідні для з’єднання і для закріплення на несучих конструкціях (кронштейнах, підвісках), а так само і для охолодження кабелів. Отвори 6х12 мм служать для закріплення кришки за допомогою пружних замків. Загнутий бортик лотка зміцнює стінки лотка і служить як захист від пошкоджень кабелів під час їх укладання в лотки. Група перфорації повторюється кожні 326 мм. Найбільш популярний лоток чеського виробника КОПОС – є перфорований лоток NKZ 50 х 125, більш повну інформацію о лотках Копос дивіться в каталозі кабельних лотків.

Перфоровані лотки металеві ДКС

– є основним компонентом кабельної системи «S5 Combitech».

Система «S5 Combitech» – це кабельна система, призначена для розподілу кабельних мереж в приміщеннях великої площі. У кабельних системах є дві великі «родини», кабельні канали та кабельні лотки. Характеристики цих двох систем повинні відповідати двом основним критеріям, таким, як модульність і взаємозамінність, максимальний набір типорозмірів і розмір, що дозволяє ефективно розподіляти електричні, комунікаційні та комп’ютерні системи. Щоб відповідати запитам ринку, ДКС представляє повну узгоджену серію металевих лотків і коробів, створених на основі широкодизайнерської концепції з акцентом на геометричну сполучуваність, поширене застосування, механічну функціональність, електричну сумісність і безпеку.

Особливостями системи перфорованих металевих лотків виробництва ДКС (DKC) є:

 • прямокутна виштамповка на основанії лотка підвищує жорсткість конструкції.
 • економія матеріалів
 • постійний контур заземлення забезпечується, як гвинтами М6 на лотках, так і одним гвинтом М5 на кришках, без застосування додаткових пристосувань;
 • великий вибір аксесуарів.

ДКС пропонує широку гаму монтажних систем, що дозволяє монтувати конструкцію будь-якої складності. Передбачені всі варіанти кріплення на стіну і до стелі з використанням профілю або шпильки:

 • на основанії перфорованих лотків ДКС є спеціальні круглі отвори для зручного і швидкого приєднання гофрованих труб (система «Октопус») і жорстких труб (система «Експрес 4/6»);
 • кришка для перфорованого лотка металевого виготовлена зі сталі оцинкованої за методом Сендзиміра і фіксується на лотку простим натисканням без додаткових фіксаторів, а також має з’єднання внахлест.

Нові стандарти лотків визначають

 • Спрощений монтаж. Деякі типи кабельних каналів не потребують ретельного болтового з’єднання, а збираються за допомогою спеціальних інтегрованих елементів. Це економить до 30% часу монтажу.
 • Великий розмірний ряд з шириною перетину до 600 мм і висотою перетину до 110 мм, вибирається за несучою здатностю лотка і по товщині сталевого листа.
 • Використовується для прокладки великого обсягу кабелю з можливістю організації кабельних мостів великої протяжності.
 • Монтажна система кабельних лотків складається з: різьбових шпильок, консолей для монтажу на стіну і на штангу, конструкцій стельових штанг, монтажних профілів і кріпильних елементів.
 • Повний набір фасонних елементів і продумана система підвісу дозволяє здійснювати розведення кабелю навіть в складних для монтажу приміщеннях.
 • Перфоровані металеві лотки використовуються для прокладки кабельних трас напругою до 1000В.
 • Металеві лотки перфоровані складаються з прямих елементів з перфорованої основою і за замовчуванням встановлюються без кришки.
 • Бічна перфорація лотка у вигляді отворів по всій його довжині, полегшує монтаж лотка, розрізаного на нестандартні сегменти.

Вибір кабельного лотка здійснюється шляхом ретельного порівняння наступних критеріїв

Лотки перфоровані відрізняються кращою вентиляцією при достатньому механічному захисту кабелів. Вибір по висоті залежить від шарів кабельного полотна або діаметру кабелю. Міцність металевих лотків: відповідна місткість кабелю, яку може витримати система металевих лотків після прокладки в ній кабелю, визначається товщиною сталі лотка. Для прокладки силових ліній необхідні лотки з товщиною сталі 1 мм і більше.

Слід звернути увагу, що лотки з товщиною стали 1 мм або 1,25мм вимагають меншу кількість монтажних консолей, а лотки з малою товщиною стінки – більше. Консолі бувають: з кріпленням на стіну або на стелю. Консолі кріпляться за допомогою різьбових штанг на стелю.

– цілісний або перфорований для запобігання зовнішнього проникнення і для захисту кабелю від пошкодження (в більшості випадків, і особливо якщо лоток змонтований на висоті більше 2,5 м, в системі може використовуватися перфорований лоток, але необхідно брати до уваги захисний рівень IP).

 • Оцинковка. Цинковий шар захищає сталь, в залежності від зовнішніх умов, він зтоншується. Цинкове покриття є в своєму роді унікальним, тому що забезпечує не тільки бар’єрний, але і електрохімічний захист від корозії. Останнії відомий ще і як “жертовний” захист, оскільки в гальванічної парі цинк “жертвує” собою, щоб захистити сталь, на яку він нанесений. Цинк буде діяти подібним чином до останнього атома. Цей ефект проявляється і на локальних ділянках, де покриття вже немає (подряпини, відколи, отвори). При виборі антикорозійного захисту основну увагу приділяють, як правило, швидкості руйнування покриття і необхідності його відновлення.
 • Оцинкування за методом Сендзиміра. Гарячі сталеві листи, з яких потім виготовляється система, покриваються в прокатному цеху шаром цинку рівномірним, міцно прилеглим покриттям товщиною 19-23 мкм. Пошкодження цинкового покриття під час різання, просвердлювання, перфорування сталевого листа при виробництві лотків і аксесуарів, не викликає прогресивної корозії. Під впливом вологи, повітря і цинку на краю різання пошкодженої поверхні, утворюється захисний шар.
 • Гаряче цинкування. Продукт виготовляється з холоднокатаної сталі. Потім лотки, кришки і аксесуари після механічної обробки піддаються гальванізації шляхом занурення в розплав цинку (~ 460С), і в результаті реакції на поверхні виробів утворюється феро-цинковий сплав, що складається з чотирьох шарів з різним питомим співвідношенням заліза і цинку. Товщина покриття від 70 до 90 мкм (350-400 г/кв.м на кожній стороні).