Меню
Меню
Меню

ЛОТКИ КАБЕЛЬНІ: ПЕРФОРОВАНІ, НЕПЕРФОРОВАНІ, СІТЧАСТІ, ДРОТЯНІ, КАБЕЛЬЗРІСТИ

Загальна інформація про кабельні лотки

Важливу роль в забезпеченні життєдіяльності будівель і споруд як цивільного так і промислового призначення, грає грамотно і зручно змонтованна електропроводка, яка повинна відповідати вимогам не тільки сьогоднішнього, але й завтрашнього дня. Одні з найбільш зручних і універсальних способів організації кабельної траси є система кабельних лотків.
Кабель в кабельних лотках розміщується вільно і уникаючи механічних навантажень на відміну від монтажу на кронштейнах. При прокладанні кабелю на кронштейнах, в проміжках між ними, він розтягується під власною вагою, що може впливати на його характеристиках.

Система кабельних лотків (коробів) металевих для електропроводки призначена для прокладки і захисту проводів, кабелів напругою до 1000 В при виконанні відкритої електропроводки та відкритого прокладання кабельних ліній.

В даний час, для організації кабельних мереж в будинках все частіше використовуються металеві кабеленесучі системи: лотки для кабелю являють собою настінні системи підтримки кабелів або підвісні системи. Як правило, виробляються кабельні лотки зі сталі або алюмінію; вони мають висоту: 35, 42, 50, 60, 85, або 100 мм. А ширину від 50 до 600 мм.

Існують різні конструкції кабельних лотків: металеві цільні, драбинні, перфоровані, а також дротяні. Найчастіше застосовуються такі види систем кабельних трас:

  • кабельні лотки з неперфорованою основою, призначені для прокладки кабелів, які потребують делікатного поводження (не дуже міцних) і для забезпечення додаткового захисту;
  • кабельні лотки з перфорованою основою, це найбільш розповсюдженний вид лотка, який забезпечують додаткову легкість конструкції в порівнянні з неперфорованим лотком, вентиляцію провідників, легкість кріплення і фіксації проводів в лотку;
  • кабельні лотки сітчасті (дротові), мають високу гнучкість і легкість монтажу;
  • Кабельний лоток драбинного типу (кабельзріст).

Перед вибором типу лотка для монтажу кабельної траси, необхідно детально ознайомитися з особливостями не тільки матеріалу лотка, але і монтажної системи та способів кріплення лотків.