Меню
Меню
Меню

Кабельзріст. Кабельні лотки драбинного типу. Кабельні драбини. Огляд. Порівняння. Опис. Ціна

Кабельні драбини (кабельзріст) слугують для формування несучих трас, призначених, перш за все, для укладання кабелів з великим діаметром, а саме: для горизонтальних і особливо для вертикальних трас. Система драбин складається з рівних частин стандартної довжини 3000 мм, а також: кути, відгалуджувачі, хрестовини, частини підйому і спуску траси, з’єднувальні і несучі елементи. В елементах присутні отвори і перфорація для можливості з’єднування між собою окремих частин за допомогою сполучних болтів.

Кабельзріст - ціна. Порівняльна вартість лотків драбинного типу

Виробник кабельзріста

Ціна з ПДВ за 1 метр кабельзріста

Флексел (Flexel) – Турція 50 x 100 мм

149,20

КОПОС (KOPOS) – Чехія 60 × 200 мм

364,00

ДКС (DKC) – Україна 50 × 200 мм

255,50

OBO Bettermann – Німеччина 45 x 200

255,50

Ціни на лотки драбинного типу (кабельзріст) наведені в українській гривні з урахуванням ПДВ, в залежності від обсягу купуємого товару існують знижки.

Є думка, що нинішні норми і специфікації на кабельні конструкції (кабельні лотки) для об’єктів з підвищеним корозійним середовищем є дещо застарілими. І що в таких випадках слід застосовувати лотки драбинного типу (кабельзріст), а не як це прийнято, перфоровані лотки (особливо в приміщеннях з великими перепадами температури, в наслідок чого на поверхні лотка утворюється конденсат). У кабельзростах (лотка драбинного типу) дуже мала площа поверхні, що сприяє набагато кращої вентиляції прокладених кабелів. І хоча первісна вартість кабельного лотка драбинного типу трохи вище перфорованих лотків, в процесі тривалої експлуатації вони є більш вигідним типом лотка.

Так само є рекомендація (думка) про те, що якщо кабельна траса розрахована з шириною до 200 мм (75 мм, 100 мм, 125 мм, 150 і 200 мм) слід застосовувати перфоровані лотки, а при ширині від 200 мм (200 мм, 300 мм і більше) доцільніше застосовувати кабельзрісти (лотки драбинного типу). У цій рекомендації слід враховувати місце монтажу кабельної траси, навколишнє середовище, загальну вагу, і кількість опор (відстань між опорами).

Як відомо, перфоровані кабельні лотки в процесі тривалої експлуатації збирають в собі пил, вологу, пісок що тільки підсилює процес корозії лотка. Ці негативні фактори практично не притаманні кабельзрістам (лотків драбинного типу). Відкрита конструкція кабельзріста забезпечує відмінну вентиляцію кабелів. Слід враховувати, що кабельні лотки незалежно від місця установки в теплу пору року швидко нагріваються, а це явище впливає на нагрівання проводів прокладених всередині лотка.

Переваги кабельростів (лотків драбинного типу)

  • багатоваріантний монтаж
  • простий монтаж
  • економія часу монтажу
  • легкість транспортування

Тип матеріала

Кабельні драбини виробляються з металу обробленого методом Сендземіра (гаряча оцинковка). Маса цинкового шару 275г/м2. Зовнішня обробка з’єднувальних елементів (кронштейни, консолі, з’єднувачі) виконується гальванічним оцинкуванням або гарячим оцинкуванням.

Монтаж кабельних трас

Рівні частини кабельзросту з’єднані за допомогою сполучних болтів. Поворот траси виконується за допомогою Т-подібних відгалуджувачів. Для зміни напряму траси використовуються кути: для горизонтального вигину — кути 45 градусів, для підйому або спуску — кутові сектори.
Кріплення кабелю
Кабелі в горизонтальних трасах розташовані вільно або ж зафіксовані за допомогою сполучних стрічок, кабелі великих діаметрів фіксуються за допомогою затискачів SONAP. У разі використання стояків кабелю також, необхідно фіксувати кабелі або стяжками, або затискачами.