Меню
Меню
Меню

КОРОБ. КАБЕЛЬ КАНАЛ. ПЛАСТИКОВИЙ КОРОБ ДЛЯ ПРОКЛАДКИ КАБЕЛЮ. ОГЛЯД. ПОРІВНЯННЯ. ОПИС. ЦІНА

Пластиковий кабельний канал (короб) – найпоширеніший елемент для прокладки кабелів в приміщеннях. Використовується пластиковий кабельний канал (короб) на вулиці, оскільки матеріал з якого виготовлюють виріб – обмежує здатність пластику руйнуватися під дією УФ (ультрафіолетових) променів і перепаду температури.

Короба (кабель-канали) діляться на декілька основних видів:

  • Кабель канал – найбільш поширений тип пластикового короба. Як правило, застосовується для монтажу розеток.
  • Міні канал – короба з маленьким внутрішнім перетином. Використовуються для прокладки одного або двох провідників малого діаметра.
  • Парапетний короб – короба з великим внутрішнім перетином та двома або більше роздільними секціями. Застосовуються для прокладки професійної СКС в приміщеннях. Як правило монтуються на висоті робочих місць співробітників.
  • Плінтусний короб – короба встановлюються замість звичайних плінтусів, а у порожньому внутрішньому просторі прокладаються кілька проводів. Забезпечують вподальшому легкий доступ до них.
  • Підлоговий короб – короба розраховані на великі навантаження. Монтуються на підлогу, витримують досить серйозні навантаження, навіть до відносної ваги легкового автомобіля.
  • Кутовий короб – специфічний короб, застосовується тільки в тому випадку, коли необхідно здійснити «підйом» або «спуск» провода, саме в кутах стін.

Короб (кабель-канал)

Короб має кілька основних призначень, які завжди доповнюють один одного, це і захист проводки від механічних пошкоджень, забезпечення додаткової електричної і електромагнітної ізоляції, монтаж розеток і вимикачів.

  • Механічний захист проводів – конструкція короба забезпечує надійний захист кабелю від випадкових або навмисних пошкоджень. Деякі типи короба (парапетні короба Kopos) мають подвійну стінку – що забезпечує їм дуже високу механічну міцність.
  • Додаткова ізоляція силової проводки – кабельні короба виконані з полівінілхлориду (ПВХ) який не підтримує горіння. Конструкція короба з такого матеріалу крім механічного захисту забезпечує і додаткову ізоляцію. Тому в разі пошкодження ізоляції проводу (при перевантаженнях або в процесі експлуатації) короб захистить людей, які присутні в цьому приміщенні від випадкового контакту з пошкодженої проводкою.

Електромагнітний захист

У разі прокладки силової і слаботочной проводки в одному коробі, необхідно забезпечити електромагнітний захист від електромагнітних полів. Для цього існують два найбільш поширених способів. Перший і найбільш дешевий – застосовувати перегородки для поділу проводів на безпечну відстань, а другий – використовувати спеціальні металеві екрануючі лотки малого перетину всередині пластикового короба або встановлення пластикових перегородок з металізованим напиленням. Другий спосіб, є найбільш витратний, але в той же час і найбільш ефективним, оскільки використання перегородок з металевим напиленням – це компроміс між ціною і ефективністю.

Швидка прокладка проводки

Капітальна заміна або прокладка проводки дуже трудомісткий процес і як правило, не завжди можливий, оскільки це можливе тільки під час ремонту приміщення. Коли ремонт провести неможливо або не доцільно, але є завдання організувати надійну і ефективну внутрішню мережу (силову і інформаційну) дуже до речі застосування кабельного короба. Крім легкого монтажу, кабельні короби дозволяють проводити і легкий демонтаж обладнання і кабелів, наприклад при переїзді в інше приміщення.

Короба КОПОС

Житлові кімнати, спальні, дитячі кімнати, домашні робочі кабінети, кімнати для відпочинку – мають електричні силові лінії, підведення телевізійного сигналу, аудіо кабелю і комп’ютерні мережі.

Для зовнішньої проводки (настінної) ідеально використовувати кабельні канали, які зручні в роботі і експлуатації, забезпечують повторний доступ до покладених кабелів і можливість додавання штепсельних розеткок і вимикачів. Даний спосіб найбільше рекомендован професіоналами.

Процес здійснення електричної реконструкції:
Зовнішня проводка – це один з найбільш використовуваних способів проведення реконструкцій кабельних силових мереж без дріблення (штробування) стін, так званим «сухим шляхом». Провід прокладається по кабельниму каналу або парапетному каналу. Для цього відмінно підходять кабельні канали серії Елегант LE, закруглені підлогові канали LO, плінтусний короб LP35 або кутовий короб LR 30. Для гарного орієнтування у великій кількості укладаненних кабелів використовується плінтусний короб LP 80 × 25, електромонтажні канали Елегант EKE і парапетні короба PKD, в яких окремі типи проводки відокремлюються роздільною перегородкою. Взаємне екранування силових і слабкострумових мереж можна виконати за допомогою екрануємого каналу. Стандартне забарвлення короба КОПОС – білий. Так само поставляються кабельні канали LHD під імітацію дерева

Монтаж розеток
Основне застосування кабельних коробів – прокладка силових і слабкострумових мереж, а отже виникає необхідність уставнокі розеток і вимикачів.

Короба ДКС

КОРОБА ТА МІНІ КАНАЛИ “INLINER”

Швидка система монтажу приладоносіїв. Монтажна коробка для розеток кріпиться на коробі простим натисканням. Також в них встановлюються і розетки.

З використанням розеток Viva, можна скоротити внутрішній простір короба, за рахунок того, що точки з’єднання розташованих на бічних стінках розетки, так саме розташовані на розетках інших серій.

Зовнішня сторона короба і бічні панелі надійно захищені спеціальною плівкою, яка захищає від пошкодження  під час монтажу короба на стіну та встановлення електроприладів і розеток всередину короба.

Короба оснащені напрямниками, на які можна встановлювати вкладку розділення, тим самим забезпечити поділ внутрішнього простору короба на кілька секцій. Залежно від типу короба, можна організувати від 2 до 7 роздільних секцій.

Особлива система фіксації кришки на коробі, яка не дозволяє мимоволі «відпадати» їй. Для зняття кришок короба необхідно використовувати спеціальний інструмент або викрутку. Конструкція коробів і кришка витримують удари до 6Дж.

Крім стандартних кутів на 90 гр. існують повороти із змінним кутом 70 – 120 гр. Це дуже зручно при монтажі короба в будівлях з нерівними стінами або нестандартного планування.